FOTOGALÉRIA

Kubínska hoľa

19 km - www.skikubinskahola.sk

Jedno z najvyhľadávanejších lyžiarskych stredísk na Slovensku. Ponúka najširšiu a najdlhšiu zjazdovku, výborné lyžiarske terény v nádhernej prírode Oravskej Magury s prekrásnym výhľadom na dolnú aj hornú časť Oravy, Malú a Veľkú Fatru, Nízke, Západné Tatry a Chočské pohorie. Nadmorská výška 720 až 1396 m.n.m, k dispozícii nová štvormiestna sedačková lanovka a 8 lyžiarskych vlekov s prepravnou kapacitou 7000 pasažierov za hodinu. Celková dĺžka upravovaných zjazdových tratí je 11 km. Detský kids park s animátormi, snowboard park s vlekom, free-ride zóna, slalom s časomierou... štvorhviezdičkové stredisko.

Kubínska hoľa – Záhradky

16 km

Lyžiarske stredisko na úpätí Kubínskej hole, nadmorská výška 610 – 700 m.n.m. V prevádzke počas sezóny 9.00 – 20.00, 2 zjazdovky s celkovou dĺžkou 1400 m )s umelým osvetlením), 5 km bežeckých tratí, 3 lyžiarske vleky s kapacitou 1300 osôb/hod. K dispozícii lyžiarska škola, požičovňa, bufet.

Malinô Brdo

20 km - www.skipark.sk

Moderné lyžiarske stredisko Ski Park Ružomberok, ktoré leží nad mestom Ružomberok. Ponúka bohaté športové vyžitie. 12 km zjazdoviek (najdlhjšia takmer 4 km), umelé zasnežovanie, prepravná kapacita 8500 osôb/hod, 8-miestna kabínková lanovka, 4-sedačková lanovka, 6 vlekov, skiservis, lyžiarska škola, požičovňa, parkovanie, SKibus

Malá Lučivná

30 km - www.sportcentrumlucivna.sk

Lyžiarske stredisko leží v predhorí Malej Fatry, v Zázrivskej doline 13 km od Dolného Kubína. Terény sú na severovýchodných svahoch a sú vhodné pre začínajúcich aj náročných lyžiarov. V okolí je možnosť bežeckého lyžovania, lyžiarskej turistiky, sánkovania a snowboardingu. Nadmorská výška 500-1140 m.n.m., prepravná kapacita 2800 osôb/hod., 4 zjazdovky s celkovou dĺžkou 3300 m, lyžiarska škola a škôkla, skiservis, požičovňa, občerstvenie.

Roháče - Spálená

55 km - www.tatrawestsro.sk

Lyžiarske stredisko Zverovka - Spálená poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. Kratšie vleky (400 m a 850 m) sú určené pre začiatočníkov a deti, 1490 m dlhá sedačková lanová dráha uspokojí aj veľmi náročných milovníkov zimných športov. Prístup motorovým vozidlom je priamo k lyžiarskemu stredisku. Celková prepravná kapacita 3200 os./hod. Zasnežovanie po celej dĺžke zjazdovky 1800 m, denné lyžovanie od 9.00 do 16.00 hod. V rámci strediska sú v prevádzke služby: ski servis, požičovňa lyží, predaj lyžiarskej výstroje, bufet, parkovisko, turistická ubytovňa, bufety a samoobslužná reštaurácia, lyžiarska a snowboardingová škola

Zuberec - Milotín

55 km - www.zuberec.sk

Stredisko je vhodné pre všetky kategórie lyžiarov. Na svoje si prídu najmä deti, začiatočníci a stredne pokročilí lyžiari. 3 vleky v celkovej dĺžke 2700 m, večerné a nočné lyžovanie, v blízkosti bežecké trate.

Zuberec - Janovky

55 km - www.zuberec.sk

Stredisko sa nachádza priamo v obci Zuberec v lokalite Janovky. Je určené pre všetky kategórie lyžiarov a poskytuje ideálne podmienky pre rodinnú lyžovačku. Plochy zjazdoviek sú bez porastov a sú mechanicky zasnežované, umožňuje lyžovanie aj v období, keď nie je dostatok snehových zrážok. Priamo v areáli sa nachádzajú 2 bufety s celkovou kapacitou cca 60 miest (poskytujú obmedzený sortiment teplých jedál). Priamo pri vleku je parkovisko s kapacitou cca 130 miest.

 

(c) 2007-2014 malatina.eu
malatina@malatina.eu